با تقسیم سود ۱۳۳۰ میلیارد ریالی در بین سهامداران
مجمع عمومی سالیانه شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت، شنبه هفدهم اردیبهشت ماه با حضور دکتر نادری علیزاده مدیر عامل هلدینگ سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با عنوان رئیس مجمع و ۶۷ درصد کل اعضاء، سهامداران، اعضای هیات ‌مدیره شرکت تولید ژلاتین کپسول، نماینده فرا بورس و نماینده سازمان حسابرس مستقل در سالن همایش مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد و صورت‌های مالی شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، استماع گزارش هیأت ‌مدیره و بازرس قانونی، بررسی و تصویب صورت‌های مالی مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰، انتخاب اعضای هیات مدیره، اتخاذ تصمیم در خصوص تقسیم سود سال مالی ۱۴۰۰، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۱۴۰۱، تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی‌های شرکت، از موارد دستور جلسه ذکر شده بود که طبق مقررات اساسنامه پس از تشکیل هیات ‌رئیسه برگزار شد.

در ابتدای مجمع، گزارشی جامع از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰، توسط دکتر رامین رمضانی کلمر، مدیر عامل شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران به سهامداران و حاضرین ارائه شد. از جمله دستاوردهای شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در سال ۱۴۰۰، می توان به رشد سود خالص به میزان ۸۶ درصد نسبت به سال قبل، رشد فروش ۸۸ درصدی نسبت به سال قبل، رشد ۱۵۷۸ درصدی کیفیت سود عملیاتی، کاهش ۳۵ درصدی دوره وصول مطالبات و افزایش حاشیه سود خالص و ناخالص اشاره نمود.

مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در ادامه گزارش افزود؛ با برنامه ریزی صورت گرفته و تکمیل پروژه های توسعه ای و بهبود روند تولید و با راه اندازی دو خط تولید پوکه کپسول، خواهیم توانست، سبد محصولات شرکت را تکمیل نموده و با افزایش تولید، بتوانیم نیاز پوکه کپسول ژلاتینی شرکت های دارویی را تامین نماییم.

وی در ادامه افزود؛ صادرات پوکه کپسول ژلاتینی منوط به ارائه مجوز از سوی سازمان غذا و دارو می باشد و خصوصاً اینکه تولید فعلی شرکت ژلاتین کپسول تماماً در داخل کشور مصرف می شود. لذا با توجه به نکات مطرح شده در حال حاضر امکان صادرات و حضور در بازارهای جهانی وجود ندارد. البته با توجه به برنامه توسعه خطوط تولید و نیاز به درآمدزایی برای کشور، امیدواریم تا در آینده نزدیک بتوانیم محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنیم.

دکتر رامین رمضانی کلمر، مدیر عامل شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران؛ در پایان از مدیران و کارکنان پرتلاش این شرکت که با صلابت و سخت کوشی در صحنه کسب و کار حضور داشتند و به نحو شایسته ای به تولید محصولات که نیاز جدی جامعه درمانی و عموم مردم است پرداختند، تشکر و قدردانی کرد.

دکتر نادری علیزاده، مدیر عامل هلدینگ سرمایه گذاری دارویی تامین؛ ضمن قدردانی از عملکرد مطلوب شرکت ژلاتین کپسول اظهار داشت؛ شاخص نماد سهام شرکت های دارویی در سال ۱۴۰۰ در حدود ۲ درصد رشد داشته است و شاخص کل نیز در حدود ۲۹ درصد بوده است و این در حالی است که رشد شاخص نماد دکپسول در حدود ۳۷ درصد بوده است که از شاخص کل و شرکت های دارویی به میزان قابل توجهی بالاتر بوده است.

وی در ادامه افزود؛ در حال حاضر چند شرکت سرمایه گذار در حال انجام اقداماتی برای تولید پوکه کپسول هستند و این احتمال وجود دارد که تولید پوکه کپسول از انحصار شرکت ژلاتین کپسول خارج شود و از اینرو شرکت ژلاتین کپسول لازم است تا اقدامات خود در زمینه افزایش کیفیت، مشتری مداری و بازاریابی را انجام دهد.

گفتنی است؛ صورت‌های سود و زیان و وضعیت مالی مربوط به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ در این مجمع به تصویب رسید. همچنین، هیات ‌مدیره شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران، همچون سنوات گذشته، از دریافت پاداش به نفع سهامداران، خودداری کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در ساعت ۱۴.۳۰ روز ‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز شد و در ساعت ۱۶.۳۰به پایان رسید.

همچنین، در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۴۰۰ با تصویب مجمع، به ازای هر سهم، ۴۴۳۰ ریال، سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.

شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران توانسته است در مدت ۴ سال گذشته به رشد سود ۲۰۰۰ درصدی دست پیدا کرده و به رکورد سود خالص ۱۴۰۸ میلیارد ریالی برسد و این رشد در این مدت در حدود ۳ برابر کل زمان ۲۱ سال قبل از آن و فعالیت تولیدی شرکت بوده است.

گفتنی است با توجه به رعایت پروتکل های ستاد ملی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، مجمع شرکت با حضور حداقلی شخص حقیقی یا حقوقی برگزار شد و اکثریت سهامداران به منظور رعایت دقیق موازین بهداشتی، نسبت به مشاهده برخط (آنلاین) جلسه از طریق سایت این شرکت اقدام کردند.