ساخت دستگاه جدید تولید پوکه کپسول دارویی

شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در راستای پروژه توسعه ای خود با استفاده از توانمندی متخصصین داخل شرکت و نیز همکاری شرکت های همکار موفق به ساخت دستگاه جدید تولید پوکه کپسول دارویی، در کشور شد .

مهندس نصراله امین قیداری مدیر عامل شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران با اشاره به راهبرد این شرکت برای تامین ماشین آلات خود و کاهش وابستگی به شرکت های خارجی افزود، مقدمات پروژه ساخت ماشین آلات از سال ۱۳۸۹ آغاز و در سال ۱۳۹۲ فراهم شد و در شهریور سال ۱۳۹۴ با موفقیت به نتیجه کامل و بهره برداری رسید .

 با موفقیت مذکور شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در صنعت پوکه کپسول دارویی در سطح خاورمیانه و نیز آسیای میانه بعنوان برترین شرکت شناخته می شود و در سطح جهانی نیز دارای جایگاه مهمی شده است که می تواند به برندی بین المللی تبدیل شود.

مهندس قیداری همچنین ساخت چیلردر داخل کشور با مشخصات فنی و استانداردهای بین المللی و منطبق با نیاز موجود و حذف شرکت Carrier  از چرخه تامین و نیز ساخت کپسول فن دراینگهای خط تولید و یونیت کنترل های بخش ملتینگ و فید تانک های مورد نیاز را از دیگردستاوردهای  مهم این پروژه بزرگ دارویی در ایران معرفی کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود شرکت های معتبر تولید کننده دستگاه پوکه کپسول داروئی سالهاست که به دلیل شرایط تحریم و نیز سیاست حفظ دانش فنی تولید خود،  از ارائه هر گونه ماشین آلات و خدمات فنی به ایران خودداری     می نمایند لذا اقدام شرکت در تامین خط تولید مورد نیاز، یک اقدام بسیار مهم و استراتژیک در سطح ملی محسوب میگردد .

به گفته مهندس قیداری در شرایطی که فعالیت موجود و در نتیجه فعالیت صنعت دارویی کشور به دلیل وابستگی به شرکتهای خارجی در ریسک بسیار بالا قرار داشت، این شرکت توانست با اتخاذ استراتژی هوشمندانه ، دستگاه مورد نیاز تولید را بسازد و از وابستگی به شرکت های خارجی، رهایی یابد .

وی همچنین خاطر نشان کرد که این شرکت در حال حاضر آمادگی تامین ماشین آلات مورد نیاز برای صنایع تولید پوکه کپسول دارویی در کشورهای مختلف جهان را داراست .

بهره برداری از خط تولید مذکور در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۲۱ با حضور وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و مدیر عامل محترم شرکت دارویی تامین و دیگر شرکت های دارویی افتتاح رسمی گردید.