مدیر فروش ژلاتین کپسول: در زمینه صادرات و تولید محصولات جدید به پیشرفت های چشمگیری دست یافته ایم

مدیر فروش ژلاتین کپسول: در زمینه صادرات و تولید محصولات جدید به پیشرفت های چشمگیری دست یافته ایم

‍در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما با افشین هودی، مدیر فروش شرکت ژلاتین کپسول ایران در ارتباط با وضعیت فروش محصولات و پیشرفت های حاصله در زمینه صادرات و تولید محصولات جدید به گفتگو نشستیم.
مدیر فروش ژلاتین کپسول ایران، در این گفتگو در زمینه صادرات محصولات چنین اظهار داشت: در شرکت ژلاتین کپسول از جهات مختلف پتانسیل بالایی برای صادرات وجود دارد، نخستین و مهم ترین مولفه، کیفیت محصولات است که مجموعه ما از این جهت در سطح بسیار بالا و در زمره پنج کشور نخست دنیا قرار دارد. البته رسالت و تعهد اصلی ما در ابتدا تامین نیاز داخلی کشور است ولی باتوجه به تسهیل واردات، تقریبا مشکل کمبود کپسول در کشور وجود ندارد، از این رو در صورت دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، یکی از برنامه های اصلی شرکت ما اختصاص بخشی از تولید به صادرات خواهدبود.
در این زمینه مذاکرات اولیه با چند کشور انجام گرفته و به دلیل شناخت و اطمینان این کشورها به کیفیت محصولات ژلاتین کپسول، استقبال بسیار خوبی هم از سوی ایشان صورت پذیرفته است. هدف ما بیشتر کشورهای همسایه نظیر ترکیه، عراق، قزاقستان، افغانستان، سوریه و… است، زیرا به دلیل شرایط ویژه حمل و نقل و نگهداری محصولات از نظر حجم کالا و حساسیتهای مربوط به دما، ارسال به مسیرهای دورتر با مشکلاتی همراه خواهد بود. در حال حاضر اقدامات خوبی در زمینه بازاریابی و تکمیل تیم صادرات صورت گرفته است و با توجه به افزایش ظرفیت تولید در سال آینده، پیش بینی می شود بتوانیم در زمینه صادرات گام های بلندی برداریم.
افشین هودی در ارتباط با وضعیت بازار و نحوه فروش محصولات گفت: خوشبختانه با وجود آزادبودن واردات پوکه کپسول، به دلیل بالاتر بودن سطح کیفی محصولات این شرکت نسبت به نمونه های مشابه وارداتی، محصولات ما همواره انتخاب نخست مشتریان بوده و با توجه به بالاتر بودن میزان تقاضای بازار نسبت به تولید سالیانه، ناگزیر هستیم نوعی سهمیه بندی و تبدیل بخشی از سفارش ها به قرارداد را برای مشتریان لحاظ کنیم که در این زمینه ملاحظاتی از جمله روال کاری و میانگین خرید سال های گذشته و مهمتر از هرچیز اولویت های دارویی در نظر گرفته می شود. در این خصوص تلاش جدی ما همواره بر این بوده است که این سهمیه بندی به نحوی صورت پذیرد که مشکل کمبود دارو در کشور ایجاد نشود و در نتیجه این تلاش، در حال حاضر نیاز کلیه شرکت های دارویی (حتی شرکت های خارج از گروه تیپیکو) که طبق اعلام سازمان غذا و دارو احتمال بروز کمبود داروهای تولیدی آنها در بازار وجود دارد، در کوتاه ترین زمان ممکن، تا حد قابل قبولی تامین می گردد. به عنوان مثال درپی کمبود داروی فلوکستین در سال گذشته در بازار، به درخواست سازمان غذا و دارو، با تغییر خطوط تولید و طی مدتی کمتر از یک ماه موفق شدیم مشکل کسری ایجادشده در آن برهه زمانی را حل کنیم.
وی در ادامه در زمینه روند تولید محصولات جدید شرکت افزود: شرکت ژلاتین کپسول از بدو شکل گیری تاکنون در تولید پوکه ژلاتینی استاندارد در سایزهای مختلف فعالیت داشته ولی با راه اندازی واحد تحقیق و توسعه و رشد روزافزون آن در طی این مدت که ناشی از جذب نیروهای متخصص و کارآمد است، اکنون موفق شده ایم تنوع و سبد محصولات خود را به سطح شرکت های مطرح دنیا برسانیم. هدف ما تولید 11 محصول جدید بوده که درمورد تعدادی از آنها از جمله محصولات طعم دار، مرواریدی، ژلاتین ماهی، کپسول های استنشاقی پروانه و مجوزات لازم اخذ شده و درحال فروش این محصولات هستیم. در این بین تولید پوکه کپسول های استنشاقی اهمیت ویژه ای دارد، چرا که علیرغم وجود توان تولید پودر این کپسول ها، به دلیل نبود پوکه، این محصولات به صورت تکمیل شده وارد می شده است ولی در حال حاضر با مذاکرات انجام گرفته با شرکت های تولید کننده دارو، و تامین پوکه این کپسول ها توسط شرکت ژلاتین کپسول، به پیشرفتهای بسیار خوبی در زمینه تولید داخلی این محصولات رسیده ایم که می تواند علاوه بر تولید محصول باکیفیت و استاندارد، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های تولید شود. در زمینه تولید چند محصول دیگر از جمله محصولات پولولان و اچ پی ام سی که گیاهی هستند نیز فاز آزمایشگاهی تکمیل و اکنون در فاز نیمه صنعتی هستیم و با فعالیت هایی که اکنون در حیطه بازاریابی، خرید ماشین آلات، پیگیری مباحث فنی تولید و… در دست انجام است حداکثر تا دو سال آینده محصولات گیاهی نیز به سبد محصولاتمان اضافه خواهد شد.
گفتنی است هفتمین نمایشگاه ایران فارما با هدف توسعه صنعت داروسازی ایران با حضور شرکت‌های تولیدکننده محصولات دارویی و درمانی توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران از ۱۸ لغایت ۲۰ مهر ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه‌های مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران نیز همچون سنوات گذشته ذیل چتر هلدینگ تیپیکو حضوری فعال در این نمایشگاه داشت و توانایی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی و محصولات جدید خود را به مشتریان و بازدیدکنندگان معرفی کرد.

🌐 شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up