شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در مسیر خودباوری و توسعه ساخت داخل اخذ گواهینامه GMP برای خطوط تولید محصولات جدید

شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در مسیر خودباوری و توسعه ساخت داخل
اخذ گواهینامه GMP برای خطوط تولید محصولات جدید

 

شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران برای خطوط تولید کپسول های ژلاتین ماهی و استنشاقی موفق به کسب گواهینامه GMP از سازمان غذا و دارو شد.
به گزارش روابط عمومی، شرکت تولید ژلاتین کپسول در جهت توسعه و تولید محصولات دانش بنیان، پس از دست یابی به فرمولاسیون داخلی و تجهیز و اصلاح و بروزرسانی خطوط تولید، اقدام به تولید صنعتی محصولات جدید نمود که پس از بررسی و ارزیابی کارشناسان و بازرسان سازمان غذا و دارو، موفق به اخذ تایید و گواهینامه GMP برای خطوط تولید کپسول های ژلاتین ماهی و استنشاقی شد.
دکتر رامین رمضانی کلمر- مدیرعامل شرکت در این خصوص اظهار داشت؛ شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران به عنوان تنها تولید کننده پوکه کپسول سخت ژلاتینی همواره تلاش داشته علاوه بر افزایش میزان تولید، با توجه به برنامه توسعه محصولات خود، کپسول هایی با کاربردهای خاص، نظیر داروهای ریوی و دارای ویژگی های خاص، جهت بهبود تاثیرگذاری ماده اولیه دارویی را تولید نماید تا ضمن پاسخ به نیاز دارویی کشور، از نظر تنوع محصول بتواند هم راستا با شرکت های بزرگ تولید کننده دنیا، سبد محصولات خود را تکمیل نماید.
وی در ادامه افزود؛ کپسول های استنشاقی کپسول هایی هستند که امروزه به منظور انتقال دوز بالا داروهای ریوی و درمان بیماری کرونا و تسریع در عملکرد آنها، از این نوع کپسول استفاده می شود. نحو مصرف این محصول جدید نسبت به دیگر داروهای استنشاقی برای بیماران آسان تر است.
ممنوعیت برخی از ادیان در خصوص استفاده از ژلاتین حیوانی (گاوی و یا خوک) نیز، یکی از دلایل اصلی استفاده از ژلاتین ماهی در تولید کپسول می باشد. این نوع کپسول به دلیل نداشتن پیوند عرضی با ماده موثره دارویی، امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. نفوذ پذیری اکسیژن در کپسول های ژلاتین ماهی کمتر از کپسول های ژلاتین حیوانی است.
شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران همواره در تلاش است تا با افزایش میزان و تنوع محصولات تولیدی خود، نیاز کشور به پوکه کپسول ژلاتینی را رفع کرده و شرکت های دارویی را از این نوع مواد اولیه در تولید دارو، تامین نماید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up