درحاشیه هفتمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما مطرح شد؛ باقری، معاون مالی اقتصادی ژلاتین کپسول: رشدی 82 درصدی فروش در شش ماهه اول سال داشته‌ایم.

رشد 82 درصدی فروش در شش ماهه اول سال

‍ هفتمین نمایشگاه ایران فارما با هدف توسعه صنعت داروسازی ایران با حضور شرکت‌های تولیدکننده محصولات دارویی و درمانی توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، از ۱۸ لغایت ۲۰ مهر ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه‌های مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.
سید مظفر باقری، معاون مالی و اقتصادی شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در حاشیه این نمایشگاه گفت: همانطور که اطلاع دارید، شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران به عنوان تنها تولیدکننده پوکه کپسول سخت ژلاتینی در ایران در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی از سوی هلدینگ تیپیکو، با توجه به بودجه و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، موفق به نیل به اهداف تعیین‌شده خود در شش ماه نخست سال مالی 1401 گردیده ‌است. به عنوان مثال، فروش محصولات شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 82 درصدی داشته‌است و همچنین رشد فروش 129 درصد را در تحقق اهداف بودجه تعیین‌شده به دست آورده‌است. در رابطه با سود خالص و سود ناخالص، حجم تولید و حجم فروش، نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی را شاهد بوده‌ایم و این سودآوری در شش ماه نخست سال، باعث رشد 33 درصدی ارزش سهام شرکت نسبت به ابتدای سال جاری گردیده است.
وی در رابطه با پرداخت سود سهامداران نیز گفت: ما در این دوره توانسته‌ایم علاوه بر تامین مواد اولیه و تامین مالی پروژه، سود سهامداران شرکت را در زمانی کوتاه‌تر از برنامه‌ریزی مشخص شده پرداخت نماییم که این امر طی ماه جاری محقق خواهد شد.
معاون مالی و اقتصادی ژلاتین کپسول در رابطه با پیش بینی وضعیت شرکت و میزان تحقق اهداف پیش‌بینی شده در شش ماه دوم سال اظهار داشت: این موضوع لازم است در اهداف مالی و عملیاتی جداگانه مورد بررسی قرار گیرد که در زمینه مالی یکی از شاخص‌های موثر، میزان فروش، میزان تولید و سود حاصل در سال مرتبط با بودجه برنامه‌ریزی‌ شده است، که همان طور که ذکر شد با توجه به تحقق اهداف پیش‌بینی شده و نیز رشد میزان سود و حجم تولید و فروش و همچنین عدم استفاده از تسهیلات بانکی در شش ماه نخست سال، توانسته‌ایم از تحمیل هزینه‌های مالی به شرکت در شش ماه دوم سال نیز جلوگیری کنیم و از تمام ظرفیت‌های موجود برای تامین مالی شرکت استفاده نماییم.
شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران همچون سنوات گذشته پرتوان در ذیل چتر هلدینگ دارویی تیپیکو در نمایشگاه ایران فارما حاضر شده و توانایی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی و محصولات جدید خود را به مشتریان و بازدیدکنندگان معرفی کرده‌است.

🌐 شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up