مهندس بازیان، مدیرعامل شستا؛ لزوم توجه به ظرفیت‌های موجود در زمینه افزایش تولید مواد اولیه دارویی در کشور

روز چهارشنبه چهارم آبان ماه، مهندس ابراهیم بازیان مدیر عامل شستا، در بازدید از شرکت ژلاتین کپسول ایران با بررسی ظرفیت‌های موجود در تولید، بر لزوم توجه به تولید مواد اولیه دارویی در داخل کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی، مهندس بازیان به همراه دکتر منصور نکویی‌نیا مدیرعامل تیپیکو، خانم دکتر روشن‌بخت معاون نظارت بر زنجیره تامین تیپیکو و جمعی از معاونین و مدیران هلدینگ شستا، از خطوط تولید و پروژه توسعه شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران بازدید کرده و طی نشست با مدیران این مجموعه، در جریان روند فعالیت های شرکت قرار گرفت.
دکتر رامین رمضانی کلمر، مدیر عامل شرکت، ضمن ارائه گزارش عملکرد چهار ساله و شش ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: ما در طی این دوره، علی‌رغم وجود مشکلات متعدد، توانسته‌ایم رشد سود سه برابری را نسبت به 21 سال پیش از آن به دست آوریم که این افزایش قابل توجه نتیجه عوامل مختلفی از جمله افزایش حجم تولید، کاهش قیمت تمام شده، دانش‌بنیان شدن هفت محصول تولیدی و اختصاص معافیت‌های مالیاتی بوده ‌است.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه کنونی شرکت در رتبه بندی جهانی(رتبه 18 جهانی)، ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی چهار خط جدید طی دو سال آینده که منجر به افزایش 30 درصدی تولید خواهد شد، شرکت می‌تواند در میان 10 شرکت برتر دنیا در این زمینه قرار گیرد. در این راستا و بر اساس برنامه راهبردی هلدینگ شستا، فاز یک پروژه توسعه خطوط به طور کامل به بهره‌برداری رسیده و فاز دو نیز با سرعت مناسبی درحال تکمیل است.
مدیرعامل ژلاتین کپسول افزود: با توجه به حجم بالای نیاز بازار داخلی، اولویت کنونی ما تامین نیاز داخلی است، و با تحقق اهداف اصلی شرکت در زمینه تولید محصولات جدید، از جمله کپسول‌های پایه گیاهی و همچنین افزایش حجم تولید، علاوه بر خودکفایی در تامین نیازهای بازار داخلی، امکان ورود به عرصه صادرات نیز برای ما فراهم خواهد شد.
دکتر رمضانی در خصوص تولید پودر ژلاتین در داخل کشور نیز گفت: با توجه به لزوم در نظر گرفتن ملاحظاتی نظیر حلال بودن پودر ژلاتین، ایمنی و سلامت محصول و وجود مشکلاتی همچون تحریم و …، تحقیقات و طرح توجیهی تولید پودر ژلاتینی در داخل کشور توسط همکاران ما آماده شده است و امکان‌سنجی آن در برخی از نقاط کشور جهت احداث کارخانه، که شرایط لازم را دارا باشد مورد ارزیابی قرار گرفته است و با سرمایه‌گذاری یا مشارکت در این زمینه می‌توان در مدت زمانی کوتاه، کارخانه‌ای که بتواند نیاز پودر ژلاتین، اعم از دارویی و غذایی را تامین نماید احداث نمود.
مهندس ابراهیم بازیان، مدیرعامل شستا در این نشست ضمن تاکید بر لزوم افزایش تولید اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب در این شرکت در جهت افزایش تولید، یک برنامه جامع برای ورود به مقوله تولید مواد اولیه مورد نیاز ضروری است که در آن کلیه موارد مربوط به امکان تولید مواد اولیه (پودر ژلاتین) و توجیه اقتصادی این مساله به دقت بررسی شود تا با یک برنامه دقیق و منسجم، بتوان به طور مطلوب در این زمینه اقدام کرد.
وی در ادامه به آثار مثبت ورود به موضوع تولید مواد اولیه اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش روزافزون قیمت مواد اولیه وارداتی، با ورود به عرصه تولید آن، علاوه بر کاهش واردات و رسیدن به خودکفایی در تامین نیاز دارویی بازار داخلی، در زمینه ایجاد اشتغال در کشور و جلوگیری از خروج ارز نیز می توان گام‌های مثبتی برداشته و همچنین در راستای اقتصاد مقاومتی در زمینه صادرات نیز اقدامات موثری به عمل آورد.
مهندس بازیان همچنین اظهار داشت: ما همواره از طرح‌های توسعه‌ای و خصوصا مواردی از این دست که نیاز ضروری کشور را تامین می‌نماید حمایت کرده و در زمینه تولید پودر ژلاتینی نیز اقدامات و تسهیلات لازم را در نظر خواهیم گرفت.
در پایان، مدیر عامل شستا، ضمن ابراز خرسندی از برنامه‌ها و گزارش ارائه شده توسط شرکت و تاکید بر لزوم تکمیل تحقیقات در زمینه افزایش ظرفیت‌های تولید، از خطوط تولید شرکت ژلاتین کپسول ایران بازدید به عمل آورد.

🌐 شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up